פתיחת עוסק פטור

כיצד נעשית פתיחת עוסק פטור?

פתיחת עוסק פטור נעשית ראשית על ידי רישום במס ערך מוסף, לצורך ביצוע הרישום יש להצטייד בצילום תעודת זהות וספח ומילוי טופס פתיחת תיק במע”מ, התחנת מע”מ אליה תשויכו תהיה לפי כתובת המגורים בספח ובהעדר עסק במקום אחר, כתובת העסק תהיה כתובת המגורים, בתום הרישום פקיד מס ערך מוסף בתחנת מע”מ ייתן לכם תעודת עוסק פטור שמאשרת את הרישום כעוסק פטור במע”מ

כיצד נעשית פתיחת עוסק פטור במס הכנסה ?

את פתיחת עוסק פטור במס הכנסה ניתן לעשות רק לאחר שנסתיים הרישום במס ערך מוסף, מילוי טופס פתיחת תיק במס הכנסה יספיק והתיק יפתח ביום שלמחרת אם אין משהו מיוחד כמו תיק בעבר בפקיד שומה אחר, או סטאטוס תיק במס הכנסה שנמצא בתהליך סגירה ולא נסגר לגמרי, לאחר שהתיק נפתח יגיע גם בדואר מכתב אישור על כך, המכתב מגיע בתוך שבוע שבועיים מיום הפתיחה, ניתן לפעול גם לפני קבלת המכתב ובלבד שההרשמה במס ערך מוסף הסתיימה והוגשה גם בקשת פתיחה בטופס למס הכנסה.

כיצד נעשית פתיחת עוסק פטור בביטוח לאומי?

את פתיחת עוסק פטור בביטוח לאומי ניתן לעשות במקביל לבקשת פתיחה במס ערך מוסף.

יש למלות טופס 6101 ובו לציין את תאריך הפתיחה שצריך להתאים לתאריך שנרשם בטופס פתיחת תיק במע”מ להצהיר על מספר שעות שבועיות שתפעלו כעוסק פטור. בשונה מפתיחת תיק במס ערך מוסף ובפתיחת תיק במס הכנסה, בעת בקשת הפתיחה לביטוח לאומי צריך לציין גובה הכנסה משוער לשנה הקרובה מפעילות של העוסק פטור. בנקודה זאת מתעכב בדרך כלל עוסק פטור מכיוון שטרם החל לפעול ואינו יודע להעריך את הכנסתו המשוערת. למרות זאת כדאי למלא בכובד ראש את הסכום שההסתברות להרויח אותו היא הגבוהה ביותר מכיוון שיהיה על העוסק פטור לשלם מקדמות בהתאם לסכום שהוצהר עד שיוגש הדוח השנתי של אותה שנה ואז החיוב בביטוח לאומי ישתנה לפי הרווח בדוח השנתי.

יצוין שבעת פגיעה בעבודה דמי הפגיעה ישולמו לפי הסכום מקדמה שמשלמים לביטוח לאומי ולכן אם ההערכה הראשונית של הרווח המשוער לא הייתה נכונה על העוסק פטור לעדכן את ביטוח לאומי בהזדמנות הראשונה.

שרותים במשרדנו לפתיחת עוסק פטור

משרדנו מטפל בפתיחת עוסק פטור במשך השנים בשכיחות גבוה מאד ונצבר ניסיון רב בניואנסים של הפתיחה, החל מההשלכה של הסיווג הענפי שנבחר במס ערך מוסף על הוראות ניהול ספרים, והמשך תשלום מקדמה מתאים לביטוח לאומי ולמס הכנסה למניעת הפרשים גבוהים לתשלום לאחר הדוח השנתי ולקבלת תשלום מביטוח לאומי בעת לידה, פגיעה בעבודה וכו .

 בנוסף לשרות פתיחת עוסק פטור, ניתנים גם יתר השרותי דיווח לעוסק פטור כגון הגשת דוח שנתי למס הכנסה, אישורי רואה חשבון במהלך השנה, תמיכה ויעוץ בקשר להוראות ניהול ספרים, שינוי רישום מעוסק פטור לעוסק מורשה וכו ..


nadavמשרד רואה חשבון (משפטן) נדב רותם
ממוקם ברחוב נחלת יצחק  34 א, (קומה ב) בתל אביב בבנין משרדים חדיש שבו מגרש חניה מרווח. המשרד מטפל בעוסקים פטורים ,עוסקים מורשים  ובחברות פרטיות.
הטיפול כולל פתיחת תיקים בכל המוסדות ,ליווי וביצוע כל דרישות המוסדות, ובהם דוח שנתי ,הצהרת הון ,הנהלת חשבונות ,שכר ,יעוץ במיסוי ,יצוג מול מס הכנסה ,מס ערך מוסף , המוסד לביטוח לאומי ,רשם החברות  ויתר משרדי הממשלה.


המשרד נותן שירות בתל אביב והמרכז.
זמין ופנוי לטיפול לאורך כל שעות היום ובימים א-ה.

רואה חשבון (משפטן ) נדב רותם החל דרכו במחלקת מיסים במשרד בינוני בשנת 1994,לאחר סיום ההתמחות יסד את המשרד .העקרונות המנחים שהובילו אותו בניהול המשרד אז וכיום הם הכרת הפעילות של כל לקוח על בוריה, עמידה על זכויות הלקוח במוסדות ללא פשרות, התעדכנות מתמדת בחומר מקצועי ושיפור הרמה המקצועית ללא הרף. לצד ניהול המשרד וכחלק בלתי נפרד מישום העקרונות המנחים סיים רואה חשבון נדב רותם לימודי משפטים ,זאת מתוך הכרה שהשכלה משפטית רחבה תסייע לו לעמוד על זכויות הלקוחות ביתר שאת. המשרד משרת לקוחות מתחומים מגוונים ובהם חברות ליעוץ כלכלי והנדסה ,חברות הייטק ,בעלי מקצוע, חברות ליבוא ויצוא וחברות שירותים. רואה חשבון נדב רותם מעורב בכל התיקים בעצמו ונמצא בקשר ישיר עם כל הלקוחות.

מאמרים בנושא ראיית חשבון

רואה חשבון לעוסק פטור

מה תפקידו של רואה חשבון לעוסק פטור? משרד רואה חשבון נדב רותם מקפיד להחשף לרעיון העיסקי של העוסק הפטור לפרטי פרטים .הבנה מלאה של הפעילות העיסקית המתוכננת מסייעת במתן הנחיות מדויקות לאופן ניהול ספרי החשבונות.

רואה חשבון לחברה

במאמר זה נדון ברואה חשבון חיצוני ולא פנימי. ההבדל הוא בכך ש רואה חשבון חיצוני אינו עובד בחברה אלא מיצג את החברה מול ראשות המיסים ותפקידו הוא בין היתר לערוך ביקורת על הדוחות הכספיים של החברה. לצד שירותים נלווים נוספים שבאפשרות רואה חשבון לחברה לתת ,כגון יעוץ במיסוי ,יעוץ כלכלי ושרותי הנהלת חשבונות וכו.