מחירון רואה חשבון

כיצד הכשרה של רואה חשבון משפיעה על מחיר?

 

כול שירות שאנו רוכשים יש לו מחיר, אך כיצד נדע שהמחיר שנגבה הוא מחיר השוק או לפחות ניתן לומר שהמחיר הוא הוגן. עיקרה של התשובה טמונה בביקוש לשירות ובאיזו מידה השוק שאליו משתייך השרות, תחרותי, מאידך אנו עדים לשווקים שקיימת בהם תחרות עזה והמחיר לא יורד מתחת למינימום מסוים. כיצד ניתן הסביר תופעה שבה הביקוש זהה פחות או יותר להיצע, כלומר לא חסר נותני שירות, השוק תחרותי, ועדיין המחיר לא יורד.

תופעה זאת כרוכה בעלויות מתן השירות, אורך ההכשרה כדי להיות כשיר למתן השירות. הצרכנים שואפים לשלם את המינימום, או לפחות תשלום שמתקרב למינימום ההכרחי. בפסקאות הבאות אסקור באופן ספציפי את שוק רואי החשבון ובאיזה אופן הוא קרוב לסכומי המינימום.

רואה חשבון מחיר הנהלת חשבונות

עסקים קטנים שאינם מחזיקים מנהל חשבונות שכיר בתוך העסק מוציאים את הנהלת החשבונות לקבלת שרות מרואה חשבון, המחירים בשוק זה אינם גבוהים ולא חסר נותני שירות דהיינו ניתן לקבל את השירות במחיר טוב, הצרכן מצידו רוצה לדעת שלא שילם פרמיה מוגזמת על מחיר השוק לשם כך ברצונו לדעת מהו מחיר המינימום שלמטה ממנו לא יסכימו לתת לו שירות, כדי לענות על שאלה זאת עלינו ראשית להביא בחשבון שהכשרת רואה חשבון אורכת בין 3-4 שנים ובנוסף שנתיים סטאז.

התמחות של שנתיים תומכת במחיר כלפי מעלה, מצד שני המחשב והתוכנות בטווח הארוך הופכים זולים יותר ויותר ונראה שהמיכון המוזל אמור להוזיל את מחיר הנהלת החשבונות, מרכיב נוסף הוא עלות שכר העבודה שעד לפני הקורונה הייתה במגמת עלייה. מאחר ומרכיב עלויות שכר העבודה שקול כנגד עלויות המיכון פי כמה מונים ניתן להסיק בזהירות שהמחיר כבר היה בתחתית ולא ירד יותר, מצד אחר המהפכה הדיגיטלית לא פסחה על בעלי המקצוע והמידע הזמין משמש כזרז להורדת פרמיה על מחיר הבסיס. לסיכום מכיוון שההכשרה להקמת משרד רואה חשבון ארוכה ועלויות כח האדם היו במגמת עליה עד לפני הקורונה לא נראה כי המחירים יכולים לרדת עוד באופן ניכר.

כיצד המהפכה הדיגיטלית השפיעה על רואה חשבון, מחיר?

בפסקאות הקודמות דנו ברכיבים העיקריים שמשפיעים על מחיר רואה חשבון, לא ניתן לדון ב רואה חשבון מחיר ללא להרחיב אודות המהפכה הדיגיטלית וההנגשה של המידע באינטרנט. נראה לפי הפרסומות בעלי מקצוע באינטרנט והתופעה לא פסחה על ציבור רואי החשבון שכל אחד מעוניין להגדיל את נתח השוק שלו על ידי מתן הטבות והצעות אטרקטיביות תוך הנחה סמויה שבעתיד יוכל לשפר את מאזן הרווחים שלו במשך הזמן שיאזן את עלות ההשקעה בפרסומות ומתן ההנחות לטעמי כאשר הפעילות של הלקוחות שיגויסו תגדל מאד הלקוחות יסכימו להוסיף ולהתישר עם מחיר השוק ובמקרים שבהם הפעילות של הלקוח תשאר סטאטית הוא לא ימהר להקטין את הכנסתו נטו כתוצאה מהגדלת תשלומים לבעל המקצוע והמחיר שלפיו הגיע לרואה חשבון ישמש עבורו עוגן ולא משנה עד כמה המחיר ההתחלתי היה נמוך. לסיכום פרט להטבה חד פעמית בהתחלה לא ניתן לקבל לקוחות לטווח ארוך במחיר הפסדי וכולם בסופו של דבר מתישרים עם השוק.

רואה חשבון מחיר דוח שנתי

לעיתים במדיה הדיגיטלית ניתנת הנחה של מאה עד מאתיים שח ממחיר השוק של הדוח, האם הנחת מחיר זאת מסמנת תהליך של ירידת מחיר בשרות הכולל של רואה חשבון מחיר, או שמדובר בגימיק פרסומי כדי למשוך לקוח באופן ראשוני. אם ניקח בחשבון שמחיר הדוח השנתי כולל תמיכה במהלך השנה, כולל אישורי רואה חשבון שעל פי רוב רואה חשבון אינו מחייב בגינם בנוסף ולעיתים סביב האישור יש לתת יעוץ נוסף בנוסף לכך שרות הגשת דוח שנתי כולל לרוב גם יצוג ראשוני בבירורים קצרים מול הרשויות, יוצא מכך שבעל עסק שקול ישלם בהתנדבות תוספת של בין מאה לשלושמאות שח עבור הדוח השנתי כאשר הוא מרגיש שהוא מטופל היטב וכאשר היחס רואה חשבון מחיר הוא כזה שהלקוח בתשלום מחיר השוק שהוא אך מאות שקלים בודדים מעל ההנחות החד פעמיות (שמוצעות לרוב על ידי בעלי מקצוע חדשים שמעוניינים לקצר את משך הכניסה שלהם לשוק)נהנה משירות רצוף ומקצועי של רואה חשבון בעל נסיון שגם הצוות שלו לרוב מנוסה ומקצועי.

רואה חשבון מחיר במשרד רואה חשבון נדב רותם

רואה חשבון נדב רותם (משפטן) משמש כבעלים ומנהל של המשרד מעל 22 שנה ולפני כרואה חשבון שכיר במשרדי רואה חשבון במחלקת מיסים, המשרד מציע מחירים הוגנים ונוחים כך שניתן יהיה להנות מנסיון מקצועי ושירות ללא דופי לצד מחיר נוח. השרותים לגביהם ניתנים מחיר רואה חשבון נוח הם : הנהלת חשבונות לעסקים קטנים, הנהלת חשבונות לעוסק מורשה, הנהלת חשבונות לחברה, ביקורת מאזן לחברה, הנהלת חשבונות לחברה קטנה מחיר נוח, הגשת הצהרת הון, הגשת דוח שנתי, החזרי מס לשכירים, יעוץ במיסוי לפורשים, יעוץ לקבלת החזר מס שבח במכירת נכס מקרקעין, יעוץ והחזרי מס לבעלי ניירות ערך,הדרכה ראשונית לעוסק בעת פתיחת עסק.

 

עוד בנושה ראוה חשבון

 

 – רואה חשבון לחברה

 – רואה חשבון לעסק מורשה

 – רואה חשבון לעסק פטור

פתיחת עסק חדש

רואה חשבון לעסק